Способи піймання живця | Рибалка, риба і риболовля

Як піймати живця?

За допомогою “павука”

Павук – це спеціальна снасть для лову риби, яка складається з квадратної сітки, яка натягнута в квадратному металевому або дерев’яному каркасі з невеликим провисання. Ця снасть, за допомогою міцних мотузок, кріпиться до довгої жердини, за допомогою якої павук опускається в воду. Як правило, в центрі сітки кріпиться підгодовування, яке збирає рибу в цьому місці. Єдина проблема полягає в тому, що для лову живця потрібна дрібна сітка.

Верша або морда

В даний час вважається забороненою снастю і схожа вона на пластмасову пляшку, з відрізаним горлечком і закріпленим цим горлечком всередину. Різниця лише в тому, що, верша або морда, як її ще називають, має великі розміри, у порівнянні з пластиковою пляшкою. Виготовляється вона або з вербових гілок або плететься з міцної нитки. Зустрічаються конструкції з металевого дроту. У цій снасті передбачений спеціальний люк, щоб діставати з неї рибу. Зазвичай верша встановлювалася надовго, але регулярно перевірялася на наявність риби.

Встановлювалася вона недалеко від берега з таким розрахунком, щоб не складно було її перевірити. Якщо зробити невелику вершу, то її так само, за допомогою мотузки можна буде закинути в воду, а потім, через деякий час витягнути з води і перевірити на наявність живця. Знову ж таки, потрібно виготовляти снасть з таким розрахунком, щоб в вершу проникала риба певних розмірів. Обов’язково потрібно передбачити люк, щоб можна було без проблем діставати рибу. Яку рибу можна піймати на живця.

Тюль, марля, шматок тканини

Якщо живець терміново потрібен, а зловити його нічим, то можна скористатися відрізком тканини, наприклад, марлею або тюлем, які легко пропускають воду.

Знадобиться відрізок, довжиною до 1 м і шириною до 0,5 м. До коротких кінців потрібно прив’язати по одній палиці. Крім цього, знадобиться ще і пара рибалок, які повинні взяти цю снасть за палиці з протилежних сторін. При цьому, нижня частина саморобної частини опускається в воду, якомога нижче, а верхня частина повинна перебувати на рівні води. Рухатися треба в сторону берега. Наближаючись до берега, нижня частина різко піднімається над рівнем води. Після того, як вода стече, вибирають рибку потрібного розміру. Якщо постаратися, то можна впоратися і одній людині, але це буде дуже складно.

Зайшовши у воду необхідно розвести палиці в сторони. Решта дій виконується, як в першому випадку.

Як навчитися ловити рибу:
https://top-shimano.com.ua/

Як піймати живця?
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *