Все про зберігання живця | Рибалка, риба і риболовля

Як спіймати та зберігати живця

Спіймати маленьких рибок не складає особливих труднощів. Є водойми де можна зловити малька, увійшовши від берега (в воду) на пів метра і зачерпнути воду звичайною банкою. Такий простий спосіб дозволяє за один раз зловити від 1 до 3 мальків. Але це чисто теоретично. Насправді подібним чином риби, хоча і маленької, не впіймаєш.

На жаль, не на кожній водоймі можна зустріти таку кількість риби, тому рибалки користуються різними саморобними пристосуваннями для лову малька. Перед тим, як встанови пастку, місце краще підгодувати, щоб гарантувати улов. Наявність хоч якогось об’єкта харчування зможе зібрати в одному місці достатню кількість дрібної риби. Це пристосування встановлюється ближче до дна. Через певний час снасть витягується з води, після чого більша частина «малька», яка плавала над нею, виявляється в сітці пристосування.

Найпростіший варіант – це покупка живця на ринку або в спеціалізованому магазині. Хоча цей простий варіант таїть в собі певну небезпеку, пов’язану з активністю живця. Може так статися, що по приїзду на водойму вже нічого буде насаджувати на гачок.

Зберігання і транспортування живця

Всім відомо, що спійманий «мальок» довго не живе, тому важливо не впіймати живця, а зберегти його. Зберігання живця здійснюється в таких умовах:

  • Постійна температура. Не допускається ні охолодження води, ні її нагрівання.
  • Часта зміна води, для забезпечення риби киснем.

Для зберігання мальків вибирається посуд відповідних розмірів. Дуже важливо, щоб для рибок вистачало вільного простору і кисню. Десяти літрове відро з водою підійде ідеально. При цьому, воду у відрі слід міняти регулярно. Якщо помічено, що мальки тримаються біля поверхні води і намагаються заковтувати повітря, значить потрібно терміново замінити воду.

Транспортуються мальки в закритій тарі з водою. Води повинно бути багато, так як ємність щільно закривається, і доступу кисню практично немає.

Існує ще один варіант, який спрямований на те, щоб не губити мальків риб. Він зводиться до використання штучних приманок, які імітують рухи живих рибок. Якщо трохи потренуватися, то цілком реально відмовитися від живця.

Секрети успішної риболовлі:
https://top-shimano.com.ua/

Як спіймати та зберігати живця
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *