Як відрізнити клювання коропа? | Рибалка, риба і риболовля

Як відрізнити клювання коропа?

Будь-яка риба відрізняється своїми звичками. Досвідчені рибалки, за характером клювання, дізнаються вид риби. Те ж саме можна сказати і про коропа.

1. Як клює короп на поплавець

 
Оснащення вудилища з поплавцем є найпоширенішим видом лову риби. Причому, на вудку з поплавцем можна ловити будь-яку рибу, в тому числі і коропа.

Як за характером клювання можна визначити, що це клює короп, якщо у водоймі крім нього, водиться і інша риба. Якщо уважно стежити за поплавцем, то можна легко відрізнити клювання дрібного і великого коропа. Великий короп вважається досвідченим екземпляром, тому, його клювання може бути обережним. Він не заковтне насадку, поки не переконається в тому, що вона не представляє для нього ніякої небезпеки. Після того, як він переконається в цьому, він зможе проковтнути наживку. При цьому, поплавець може різко опинитися під водою або так само несподівано, викластися на воді. Тут все залежить від того, на якій глибині перебувала приманка. Якщо вона перебувала у самого дна, то поплавець винирне з води, а якщо на певному віддаленні від дна – то поплавець може піти під воду.

Але це зовсім не означає, що це класичне коропове клювання. Залежно від умов, короп може і не вивчати наживку, а брати її відразу. Швидше за все, це пов’язано з активністю риби. Бувають моменти, коли короп активно клює відразу ж після закидання, без попереднього обстеження наживки. А бувають випадки, коли він вивчає її або, як кажуть, починає перебирати наживками.

Коли короп попадається на гачок, то створюється ілюзія зачіпа, як від нього позбавитися в цій статті. Хоча, ймовірність зачіпа завжди існує. Якщо вчасно не зреагувати на це, тим більше, якщо клюнув великий екземпляр, то риболовля може виявитися не результативною. Вихід може бути плачевним, оскільки можливий обрив снасті або поломка вудилища.

Що стосується коропа, вагою не більше 1 кг, то його клювання завжди різкі і потужні, без попередньої підготовки. У будь-якому випадку, поплавець або піде на дно або спливе на поверхні води. Це пов’язано з тим, що молодий короп не має такого досвіду, як його дорослі родичі. Тому, найчастіше, на гачок потрапляють молоді особини.

2. Як клює короп на донку?

Донки або фідера, як їх модно зараз називають, мають свої особливості і тонкощі лову. Клювання трофейних особин супроводжуються потужними ривками і подальшим розмотуванням котушки. Якщо не налаштувати гальмо, то наслідки можуть виявитися не передбачуваними. Як правило, клювання коропа на донну оснастку закінчуються саме підсікання риби. Тому, в таких випадках вважається, що риба надійно сидить на гачку. При цьому, короп намагається піти в безпечне місце, яким може служити яма або корчі. Тому, дуже важливо, вчасно взяти під контроль снасть і управляти поведінкою коропа.

Дуже часто, потрапивши на гачок, короп не намагається піти в сторону, а навпаки послаблює волосінь, приготувавшись до рішучого ривка. Дуже важливо натягнути снасть і не допустити, щоб риба зробила сильний ривок. Тому, слід контролювати стан снасті, незалежно від того, за яким принципом працює сигналізатор клювання.

Оскільки трапляються досить великі екземпляри, то процес риболовлі є досить цікавим. Не дарма багато рибалок цілеспрямовано перебудовуються на ловлю коропа. Але короп не прощає помилок, особливо недосвідченим рибалкам. Тому, більшість «карпятників» – це досвідчені рибалки, за плечима яких багато років рибальського стажу. Як правило, такі рибалки ловили будь-яку рибу і зупинилися на ловлі коропа.

Як відрізнити клювання коропа?
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *