Бокоплав на судака | Рибалка, риба і риболовля

Як зробити бокоплав на судака

«Бокоплави» – це штучні приманки, призначені для лову судака в зимовий період. Назва приманки пов’язана з розташуванням об’єкта в товщі води. Це досягається завдяки асиметричному її положенню в підвішеному стані.

Перевагою вважається характер гри, який дуже різноманітний. Причому, гра виходить цікава: в процесі проведення «бокоплав» здійснює рух по колу, радіусом до 1 метра. Це дає можливість обловити порівняно велику площу за один прохід приманки.

Незважаючи на це, «бокоплав» має і свої недоліки. Одним з них є те, що у нього відсутній нижній трійник. Хоча ці невеликі мінуси можна легко вирішити практично, що і роблять багато рибалок.

Що таке бокоплав?

«Бокоплав» – це суперуловиста приманка зі зміщеним центром ваги, чим і визначається її положення в товщі води. На приманці встановлені стаціонарні і знімні потрійні гачки. Призначається «бокоплав» для лову хижих видів риб в зимовий період. Це може бути окунь, судак, щука і т.д.

Конструкційні особливості приманки

«Бокоплав», так само, як і балансир, вважається тією блешнею, яка призначена для гри в горизонтальній площині, при наявності вертикальної підвіски. Приманка характеризується наявністю плоского тіла з боками різної товщини. Цей фактор також вносить певні нюанси в гру приманки: вона періодично завалюється на бік в процесі проводження.

У центрі приманки є наскрізний отвір, через який проходить волосінь і до якого кріпиться трійник. Тут використовується трійник замість хвостика, замаскований вовняним пензликом. Приманка відрізняється ще й тим, що в передній частині у неї гачка немає.

Про гачки читайте тут.

Гра приманки характеризується як плавна і рівномірна, що схоже на гру плоского балансира. При русі вгору, коли здійснюється підтяжка снасті, «бокоплав» робить потужні коливальні рухи в горизонтальній площині. Такі агресивні рухи приманки і «заводять» хижака.

Техніка проведення бокоплавами

За основу проводки цієї приманки береться техніка 8х8. Це процес восьми помахів, з подальшими паузами по вісім секунд. Виглядає це приблизно так:

  • Приманка опускається в лунку і встановлюється на відстані 15-20 см від дна.
  • Після цього, принада плавно піднімається на висоту 50 см, після чого рух припиняється, і вудка різко повертається у вихідне положення.
  • Поставивши вудку в початкове положення, вичікують приблизно 8 секунд, після чого рух повторюється. Рухів повинно бути не більше восьми, так як далі все безглуздо, як показує практика.

Якщо поруч з лункою є хижак, то він обов’язково спробує атакувати приманку. При цьому, клювання може виявитися не настільки потужним, як іноді очікується. Якщо клювання було, значить можна і далі перебувати поруч з цією лункою і грати приманкою. В даному випадку слід проявити наполегливість і терпіння.

Бокоплав на судака своїми руками

Багато рибалок витрачають значну кількість особистого часу на виготовлення приманок для лову риби, як взимку, так і влітку. А чому б і ні? Адже це цікаво, та й коштує значно дешевше.

Варіант виготовлення

Цей спосіб вважається одним з найпростіших і доступних, як за часом, так і за матеріалами.

Щоб зробити «бокоплав» знадобляться:

  • Відрізок пінопласту або поролону.
  • Свинцева або вольфрамова дробинка діаметром близько 4 мм.
  • Гачки від №1 до №5.

Технологія виготовлення:

  1. В першу чергу вирізують заготовку з пінопласту або поролону, товщиною 2-3 мм, яка має подовжню форму.
  2. Заготовка одягається на гачок по всій довжині.
  3. Через кілька міліметрів натягується нитка і обрізається, залишається кінчик завдовжки близько 5 мм. Це будуть лапки рачка.

Отже, блешня готова і можна вирушати на водойму половити рибки.

Про інші техніки лову судака читайте на нашому сайті
https://top-shimano.com.ua/

Як зробити бокоплав на судака
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *