Які існують телескопічні (махові) вудки | Рибалка, риба і риболовля

Які існують телескопічні (махові) вудки

Функціональною особливістю махових телескопічних вудилищ виступає необхідність закидати волосінь помахом руки. Власне звідси випливає основна назва даного виду. За своєю довжиною махові вудки бувають короткими – 1-4м, середні – 4-8м та найбільш довгі – 9-13м. Конструктивно вудилище являє собою довгу складну тростину, ущільнену біля основи і дуже тонку на самому кінці, часто кінчик конструкції має діаметр близько 1 мм і навіть менше. При такій будові можна припустити, що ловля великої риби неможлива, проте це не так. З якісної вудкою можна витягнути рибу вагою близько 5-6 кг, без шкоди для обладнання.

Крім того, завдяки комбінації жорсткості і м’якості основи вудки, рибалка може закинути волосінь, не застосовуючи значних зусиль. При закиданні власник самостійно контролює рівень нахилу вудки, і може вчасно зупинити наконечник біля самої води, не торкаючись її. Така опція дуже зручна, адже при закиданні, занадто м’які конструкції можуть створити хвилеподібні коливання. При значній довжині для закидання занадто жорстких вудилищ, доводиться застосовувати силу, що призводить до одного результату – мимовільного торкання води і відлякування майбутнього улову.

Експлуатаційні особливості при використанні телескопічних вудок

Багато починаючих рибалок при підборі якісного обладнання не можуть визначитися з правильним і функціональним варіантом. Крім того, новачки просто не знають, що таке вудилище телескопічне без кілець і як ним користуватися. Для придбання правильних снастей в першу чергу слід визначитися з метою використання. Від цього буде залежати розмір вудки, її жорсткість, вага і матеріальний склад.

Розділяють кілька видів вудок:

  • Вудки з набірним клеєним кінчиком – досить короткі пристосування, не більше 4-х метрів, застосовуються в ловлі дрібної риби.
  • Вудки стандартні – затребуваний варіант, що ідеально підходить для досвідчених рибалок, які часто виїжджають на природу.
  • Вудки для ловлі коропа – потужні важкі і довгі варіанти, що застосовуються на певній території для лову дуже великої риби.

Використовувати вудку досить просто – достатньо обзавестися волосінню і правильно її розмістити. Як кріплення для волосіні використовують кінцевик, що створює або що не створює амортизацію, або спеціалізовані засувки. При вимірюванні довжини волосіні, варто врахувати довжину вудки.

Якісна рибалка залежить від обраної місцевості і професіоналізму рибалки, а також, від обраного обладнання та вміння ним користуватися. Підходьте до цього відповідально, тоді улов завжди буде гідним.

Які існують телескопічні (махові) вудки
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *