Гачки для ловлі судака | Рибалка, риба і риболовля

Який гачок вибрати для ловлі судака

У більшості випадків рибалки ловлять судака на живця. Тут дуже важливо правильно підібрати гачок незалежно від того, яка снасть застосовується.

Ніяких особливих вимог не висувають, і рибалка може вибрати гачок на свій розсуд. Незважаючи на це, необхідно враховувати деякі нюанси, які, так чи інакше, впливають на результативність риболовлі.

При лові судака можна використовувати, як звичайні одинарні, так і подвійні і потрійні гачки. Застосування кожного з видів гачків має свої плюси і свої мінуси, тому про це і піде мова далі в статті.

Одинарний гачок на судака

Застосування одинарного гачка найкраще, в порівнянні з двійниками і трійниками по ряду причин. Наприклад, його не так просто помітити у воді, тому кількість клювань завжди буде більше.

Крім цього, одинарний гачок має менші габарити, і він менше впливає на характер клювання. У разі клювання судак може об нього вколотися тільки тоді, коли він грунтовно заковтне приманку.

Поряд з плюсами, варто відзначити і негативні аспекти застосування таких гачків. Основний з них – це ефективність, яка залишається найнижчою. Через те, що жало одне, вірогідність упіймання судака знижується в кілька разів, в порівнянні з застосуванням подвійних або потрійних гачків.

Одинарні гачки краще використовувати при лові на кружки або жерлиці, особливо взимку, коли вода найпрозоріша. При лові в схил, бажано використовувати джиг-головки, з посадкою на них живця.

При цьому, розмір джиг-головки може перебувати в межах №2, 3. Розмір одинарного гачка, при лові на живця, вибирається №1-4, за міжнародною шкалою розмірів. Відповідними вважаються гачки з довгою цівкою.

Подвійний гачок на судака

Застосування двійників можна розглядати, як оптимальний варіант при лові судака. Подвійний гачок не настільки насторожує рибу, як потрійний, але він набагато ефективніший одинарного гачка.

Для лову судака прекрасно підходять двійники № 1-4. В принципі, розміри такі ж, як і при використанні одинарних гачків. При виборі двійників краще віддавати перевагу гачкам з довгою цівкою. Вони набагато зручніші у використанні: їх легше витягувати з пащі риби, та й легше наживляти живця.

Потрійні гачки на судака

Трійник (потрійний гачок) вважається найефективнішим при лові судака: якщо судак заковтнув приманку, то йому від неї вже не позбавитися. Недолік трійника в тому, що він сильно помітний у воді, особливо взимку. Що стосується весни або літа, то при застосуванні трійника абсолютно виправдано. До того ж, потрійний гачок займає багато (відносно) корисного простору, що може стати причиною того, що судак відмовиться від клювання.

Перевага потрійного гачка очевидна: число сходів риби практично досягає нуля, що дуже важливо при лові такої риби, як судак.

Трійники вибираються такого ж розміру, як і гачки – це №1-4 і обов’язково з довгою цівкою. Ідеальний варіант – це варіант, коли один з потрійних гачків має менші розміри.

Найнадійніші гачки

В даний час, в спеціалізованих відділах з продажу рибальських приладь зустрічаються гачки, які можна охарактеризувати як фірмові, а також гачки невідомих або маловідомих виробників. Як правило, вони відрізняються різницею в ціні, що відразу ж підкуповує недосвідчених рибалок. Дешеві гачки або тупі, або їх можна зламати звичайними пальцями. На жаль, рибалка про це дізнається в невідповідний момент.

Існує ряд перевірених виробників, якість товару яких не викликає ніяких сумнівів протягом багатьох останніх років. Багато з гачків підходять для лову судака.

Як правило, це:

  • Cobra;
  • Gamakatsu;
  • Owner;
  • Mustad;
  • Hayabusa;
  • Saikyo: Kamasan.

Якість товарів перерахованих компаній не піддається сумніву протягом багатьох років. Як правило, гачки цих виробників міцні і гострі, здатні впоратися з будь-яким видобутком.

Все про риболовлю на сайті
https://top-shimano.com.ua/

Який гачок вибрати для ловлі судака
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *