В який період саме краще ловити карася? | Рибалка, риба і риболовля

Який самий кращий час для ловлі карася?

Як вже було сказано вище, температурні умови мають вирішальний вплив на вибір місця для лову карася. Карась, хоч і вважається досить витривалою рибою, але він теж не відмовляється від комфортних умов. Комфортними умовами для нього вважаються умови, коли відсутні прямі сонячні промені, а вода не дуже тепла, з достатнім рівнем кисню. Тому, карась активніше буде клювати рано вранці, пізно ввечері або вночі.

При цьому, слід відразу ж зазначити, що таке правило не поширюється на всі водойми і на кожній водоймі у карася свій графік, пов’язаний з прийомом їжі. Але це зовсім не означає, що ці графіки кардинально відрізняються. Але з іншого боку помічено, що якщо на одному водоймищі карась активно клює, що можна визначити за наявністю рибалок, то на поруч розташованому водоймі він про це і не думає. Швидше за все, що на його активність впливає і наявність кормової бази. Якщо для карася в водоймі їжі достатньо, то немає сенсу чекати, що він клюне на вудку.

Час доби для клювання

Вранці карась починає клювати десь о 5 годині і продовжує ловитися десь до обіду. Причому, чим ближче обід, тим рідше він попадається на гачок, а іноді припиняє клювати десь о 10 годині ранку. Потім карась йде на відпочинок і відновлює свою активність десь о 18 годині. Після цього, він клює до заходу сонця. Потім карась знову робить перерву до півночі. Хоча клювання карася вночі важко передбачити, оскільки клювання може тривати всього пару годин, а початися воно може в будь-який час. Іноді він починає клювати не опівночі, а раніше, а опівночі клювання припиняється, а іноді після першої години ночі і годин до 3-ох ночі. Цей графік клювання карася відрізняється навіть на сусідніх водоймах, тому, вимагає від рибалки витримки і терпіння.

 
Що найцікавіше, що вночі клює виключно великий карась, а дрібніший проявляє свою активність ближче до ранку. Риболовля вночі відрізняється ще й тим, що така дрібна риба, краснопірка і плотва, та й дрібний карась до самого ранку не буде втручатися в процес лову карася. Тому, якщо хтось з рибалок хоче зловити крупного карася, то краще розраховувати на нічну риболовлю. Насправді, мало хто займається ловом карася вночі, вважаючи, що він в цей час відпочиває. При цьому, вони готують снасті для ловлі річкового гіганта, такого, як сом. Про сома можете почитати в цій статті.

В яку погоду краще ловити карася?

Вирушаючи на риболовлю, краще вивчити погодні умови, щоб визначити, чи не було різких перепадів тиску. В таких умовах, коли за день або за ніч погода змінюється кілька разів, карась, та й інша риба починає відчувати себе некомфортно. Тому, краще відкласти виїзд на риболовлю. Якщо тиск на протязі 3-х днів перебуває на одному рівні і за прогнозом не намічається ніяких змін, то карась, як правило, веде себе досить активно.

Особливо слід відзначити літні дні, що відрізняються похмурою, дощовою, але теплою погодою. Для карася це чудові дні, оскільки відбувається насичення води киснем. У такі дні карась найбільш активний, тим більше, що відсутнє сонце. Для нього це не жаркі, але і не холодні дні. У такі періоди можна розраховувати навіть на клювання великих особин. Крім цього, карась може клювати не тільки рано вранці або ввечері, але й протягом усього дня.

Якщо на вулиці встановилася спекотна сонячна погода, то карася доведеться шукати по всій водоймі, особливо на глибоких ділянках.

Клювання карася влітку не відрізняється особливою стабільністю, як і активністю, а ось на стику сезонів він проявляє особливу активність, причому незалежно від того, осінь це або весна. Після зими він голодний і йому потрібно активно харчуватися, щоб відновити сили, а ось з приходом осені йому потрібно запастися поживними речовинами, щоб пережити зиму.

Більше про ловлю карася влітку на поплавок тут.

Який самий кращий час для ловлі карася?
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *