Ловимо щуку на жерлиці | Рибалка, риба і риболовля

Жерлиця – снасть для зимової риболовлі

При ловлі щуки на жерлиці так само використовується живець. Конструкція, хоча і проста, але досить ефективна. Її можна запросто зробити самому в домашніх умовах.

Ловля на жерлицю – це пасивна риболовля, але також по-своєму цікава, оскільки рибалки встановлюють по кілька жерлиць. Залишається тільки спостерігати і своєчасно реагувати на клювання. В даному випадку, цей спосіб лову можна умовно назвати пасивним, так як рибалці доводиться часто переміщатися від однієї жерлиці до іншої. Крім цього, доводиться свердлити багато лунок.

Що таке жерлиця?

Конструкція жерлиці досить проста. Вона складається з основи, на якій закріплена котушка з волосінню і сигналізатор клювання. Основа служить для того, щоб закрити лунку, тоді в лунку не проникають сонячні промені, і щука не боїться підходити до приманки.

Сигналізатор клювання складається з гнучкого дроту, на кінці якого закріплюється червоний прапорець. Після установки жерлиці індикатор клювання знаходиться в зігнутому положенні. Як тільки щука візьме приманку, волосінь починає розмотуватися. В результаті, звільняється сигналізатор клювання, який розгинається і стає вертикально. Червоний або помаранчевий прапорець видно на великій відстані, тим більше, на білому фоні (тлі снігу).

Побачивши, що сигналізатор клювання зайняв вертикальне положення, про що свідчить прапорець, рибалка направляється до снасті і починає маніпуляції по виведенню щуки.

Як ловити на жерлиці

Ловля на жерлиці так само має свої тонкощі. Як правило, не варто відразу ж підсікати, оскільки щука може не повністю заковтнути приманку, про що свідчить котушка. Вона може розкручуватися поступово, ривками, швидко і впевнено. Цей момент важливо визначити. Якщо котушка розкручується без зупинок, отже щука приманку взяла впевнено і намагається піти з нею в укриття. У цей момент підсікання не завадить.

Після цього, потрібно акуратно, не поспішаючи зайнятися витягуванням риби. Потрібно бути уважним і обережним, тому що можна порізати волосінню руки. Як правило, для зимової риболовлі завжди вибирають волосінь мінімальної товщини. Крім цього, якщо поспішати, то щука просто може відірвати тонку волосінь.

Жерлиця – це ідеальний варіант снасті для лову щуки з льоду. Зимова риболовля відрізняється тим, що тут не стільки багато варіантів застосування снастей, в порівнянні з риболовлею в літню пору.

У літній період багато любителів пополювати за хижою рибою озброюються спінінгами. Ловля щуки на спінінг – це цікаве і захоплююче заняття, тим більше, що можна зловити і іншу хижу рибу, таку, як окунь, судак і т. д. При цьому не потрібно користуватися варварським способом лову щуки – ловом на живця. Та й носити з собою живця не зручно і не практично.

Все найцікавіше про риболовлю:
https://top-shimano.com.ua/

Жерлиця – снасть для зимової риболовлі
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *