Характер щуки і як зловити її зимою | Рибалка, риба і риболовля

Живучість щуки і ловля зимою

В попередній статті ми Вам розказували як ловити щуку на живця, і в продовження цієї теми…

Ловля на живця має свою специфіку, тому, коли відбулося клювання, не слід відразу ж підсікати рибу. Щука відрізняється тим, що вона ловить свою жертву за поперек і намагається піти в укриття, щоб там спокійно проковтнути її. Тому, потрібно трохи почекати і лише потім, робиться розмашисте підсікання.

Коли щука розуміє, що вона потрапила на гачок, то починає затято опиратися. Найчастіше їй вдається піти або затягнути снасть в корчі або в рослинність. У зв’язку з цим, зволікання так само загрожує невдачею. Головне – це вивести щуку на чисту воду і потім пробувати впоратися з її зусиллями щодо позбавлення від гачка.

Найчастіше щука піднімається до поверхні води, після чого вона виробляє таке, що недосвідчений рибалка часто не справляється з поставленим завданням. Коли щуку вдається підвести близько до берега, то витягувати з води руками її не слід, а краще скористатися саком. Слід завжди пам’ятати, що у щуки гострі зуби, а рани довго не гояться.

Тонкощі ловлі щуки взимку

Зимова риболовля – це тема для окремої розмови. Жерлиця – це, мабуть, єдина, найпростіша і продуктивна снасть при ловлі щуки з льоду. Переваги подібної риболовлі наступні:

  • Снасть універсальна.
  • Досить уловиста.
  • Вельми проста.
  • Досить надійна.
  • Дешева.

Жерлиці ловлять щуку на будь-яких водоймах, головне знайти перспективні точки. Вони ефективні, як на малих, так і на великих водоймах. При наявності течії ця снасть малоефективна, тому її краще встановити в затоці, в прибережній зоні і інших, замкнутих водоймах або ділянках з мінімальним плином.

Природно, що живець – це унікальна приманка, яка спрацьовує при лові будь хижої риби. Щука досить часто вишукує рибку, яка ослабла і не ганяється за більш живою, хіба, що швидко хапає, вискакуючи із своєї схованки. Хоча деякі рибалки користуються такою наживкою, віддаючи перевагу штучним приманкам і надають перевагу більш рухомим способам ловлі риби.


В заключення

Хотілося б нагадати, що подібний спосіб ловлі риби, коли замість приманки використовується жива рибка, в деяких європейських країнах вважається варварським. У зв’язку з цим, нашим рибалкам можна було б так само задуматися над цією проблемою, як і над проблемою риболовлі, як такої, яка виснажує рибні запаси величезними темпами. І це багато в чому має відношення і до варварських способів лову, в тому числі і до ловлі на живця, до лову на електровудки, лову динамітом, газами і т.д. Пора вже і нам розглядати риболовлю, як захід, за яким людина відпочиває, але не збагачується. Адже більшість рибалок в наші дні – це не бідні люди, які роз’їжджають по водоймах на велосипедах з простими поплавочними вудками, а досить забезпечені громадяни, які роз’їжджають на дорогих позашляховиках і мікроавтобусах. Так і хочеться запитати у них, чого їм в житті не вистачає.

Більше про саму ж щуку в цій статті.

Живучість щуки і ловля зимою
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *